top of page

НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

          Національне виховання – факт цілісного формування особистості, що відображає систему поглядів, переконань, ідеї, ідеалів, традицій, звичаїв, покликаних формувати свідомість і цілісність орієнтації молоді. Найголовніше завдання вчителя – це формування в школярів національної гідності і гордості за свою землю, народ, батьківщину, усвідомлення себе представниками державної нації, носіями незалежності та державності.

         Патріотичне виховання – складова частина національного світогляду і поведінки людини, її ставлення до рідної країни,всіх націй та народів. Відданість Україні - невід’ємна ознака національно свідомого громадянина.
         Патріотизм є одним з найсуттєвіших показників моральності людини.
         Патріотизм – (грец. patris– батьківщина) – любов до Батьківщини, відданість їй і своєму народу.
         Без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, а за необхідності – віддати життя за її свободу і незалежність, людина не може бути громадянином.

         Для нинішнього покоління українців освіта, загальна культура,  духовність, національна самосвідомість – сфери надзвичайно важливі. І це закономірно,адже подальший розвиток нашої держави прямо залежить від морально – психологічного стану підростаючого покоління. Державна програма «Освіта» (Україна ХХІ століття) та  «Концепція неперервної  системи національного виховання» спрямовують педагогічну спільноту на формування національної свідомості і самосвідомості підростаючого покоління, виховання громадянина – патріота своєї Батьківщини, здатного бути їй корисним, забезпечити власну життєдіяльність, гармонійний зв’язок з народом своєї держави, рідною природою тощо.  

           Національне виховання – процес багатоаспектний. Його суть не зводиться лише до загострення в учнів почуття національної гідності, а насамперед передбачає вироблення в них світоглядно – патріотичних принципів, які ґрунтуються на ціннісному осмисленні вітчизняних етнопсихологічних, духовно – культурних та суспільно – політичних процесів.

bottom of page